Allah, neden bir şey yapmıyor?

Başlatan adamındibi, 19 Eki 2018 08:49

« önceki - sonraki »

adamındibi

Merhaba. Bir sorum var.
Şimdi yıllardan beri Müslümanlar katlediliyor.

Müslümanların, Müslümanları öldürmesi ve dış ülkelerin, Müslümanları öldürmesi var.

Son yıllarda elinde Kuran sallayıp Müslümanız diye gezen siyasilerin, ülkelerini dolandırmaları, Müslüman milleti sallaması, kendilerinden başkalarını düşünmemeleri, hırsızlık yapmaları vs.....
Son yıllarda ülkemizdeki özellikle kız çocuğu, yetişkin kız tecavüzleri, katliamları, kaçırılma, küçük bebeklere tecavüz, kadınlara şiddet, sapık yobaz din hocaları, sapık dinciler, yav hayvana bile tecavüz iğrençliği vs. say say bitmez.
Son birkaç yıla baktığımızda yakılarak, işkence edilerek, vurularak vs. Müslümanlar öldürülüyor.
Son zamanlarda ise Suudi Arabistan'ın Yemeni bombalaması.
Milyonlarca Müslüman katledildi ve öldürüldü ve halen devam ediyor.

Şimdi Allah, bunları görmüyor mu?
Görüyorsa neden bir şey yapmıyor?
Neyi bekliyor? Sakın kıyameti demeyin. Kıyamet kopsaydı da, bunlar olmasaydı. Bunların olmasını mı bekliyordu?
Ezbere cevaplar vermeyin.
Yazacak cevabınız var mı bakalım.

Robotix

• *
  • Moderatör
  • Full Member
  • Başlık

uyari
Merhaba ziyaretçi. Öncelikle sitemize Hoşgeldiniz. Ben Robotix olarak siteden daha fazla yararlanmanız için sitemize üye olmanızı öneririm. iyi eğlenceler.

giris  kayit
Etiketler: islam alemi,islam dünyası,Namaz,Oruç,Hac,Kurban,Zekat,smf destek

snrj

Şimdi Allah, bunları görmüyor mu?
Allah herşeyi gören ve bilendir

Görüyorsa neden bir şey yapmıyor?
her suçun veya hatanın bir süresi vardır. Allah her suçu veya hatayı anında cezalandırsaydı dünyada yaşam kalmazdı.

Neyi bekliyor? Sakın kıyameti demeyin. Kıyamet kopsaydı da, bunlar olmasaydı. Bunların olmasını mı bekliyordu?

öncelikle insanoğlu neden yaratıldığını sorgulamalı sonra neden dünyada olduğunu..
Allah(cc) insanlara dünya yaşantıları boyunca özgürlük vermiştir günah işlemekte elinizde hayır işlemekte ama tabi ahirette bunun bir karşılığı olduğuda Kur'an da açık bir şekilde belirtilmiştir

insanoğlu yaşantısı içersinde sizin yukarda yazmış olduğunuz suç günahları işleyip hayvandan bile aşağı bir seviyeye inebilir veya her türlü günah ve küfürden uzak durarak melekten bile üstün duruma gelebilir

başka insanların günahlarını veya suçlarını bu kadar sorun yaparkene kendi yaptığımız günahları veya Allah ne kadar kulluk ettiğimizi sorgulamamız daha doğru olmaz mı

nacizane fikirlerim

Gerçek aşk'ı biIen kaIp bir damIa suya biIe hürmetIe bakar.(Mevlana)

adamındibi

Başka insanların günahlarını veya suçlarını konu yapmıyorum. Bana ne ondan günahlarından.

Allah neden bunların yapılmasına izin veriyor, diyorum.

Sakın yanlış anlaşılmasın ben Müslümanım ve dinimi seviyorum, yalnız insanın aklında sorular oluşuyor. Ben seni smf.konusaldan biliyorum, oradaki üyeliğimi de bilirsin. Yazdıklarımı tekrar oku Allah tecavüze, insan katliamına, daha yeni doğmuş çocuğa tecavüze nasıl izin veriyor?

Şimdi Allah'ın işine karışılmaz dersiniz. Karıştığımız yok, sadece soruyoruz. Eğer karışabilseydik, zaten bunların önüne geçmeye çalışırdık.

İşte soruyorum, Allah bunları görmüyor mu?

Ben ne diyorum, sen ne demişsin?

Allah bir insanın tecavüz edilmesinin nasıl bir süresi olabilir?

"Allah her suçu veya hatayı anında cezalandırsaydı dünyada yaşam kalmazdı." demişsin. Bu yıllardan beri alışılagelmiş aynı laf. Suriyeliler şu ülkeye geldiğinden beri onlarca günah, tecavüz, hırsızlık işlediler, adam öldürdüler çok da güzel ürüyorlar. Demek ki bunların belli bir süresi ve seviyesi var size göre.

Tamam bir 50000 kişi daha tecavüze uğradıktan sonra sesini çıkarır galiba.

snrj

23 Eki 2018 15:47 Son düzenlenme: 23 Eki 2018 15:51 snrj
1- dünya niye yaratıldı ve neden dünyadasınız sorusunun cevapları zaten sizin sorunuzun cevabı oluyor
ben hoca olmadığım için detaya inmiyorum yanlış bilgi verip hata olmasın diye sadece fikrimi söledim

2- bir müslüman bir toplumun tamamını zan altında bırakacak suçlamalar yapmaz (sanki o toplum buraya gelmeden önce burda bulunan toplumlar bu suçları işlemiyordu)

3- bir daha bu şekilde bir toplumu suçlarsanız ırkçılık olarak algılayıp sizi siteden uzaklaştırmak durumunda kalacam http://www.islamvakti.com/index.php?action=help;sa=rules
Gerçek aşk'ı biIen kaIp bir damIa suya biIe hürmetIe bakar.(Mevlana)

gecitli

Bir düşünelim! Bir komutan askerlerini en son sistem silahlarla donatsa, daha sonra bu askerler düşmanla karşılaşsalar fakat askerler ellerindeki bu silahları kullanmasalar ya da kullanmayı beceremeseler, sonunda düşmana mağlup olsalar suç komutanın mıdır? Askerler; "Komutan bize niçin yardım etmedi, etmiyor?" Demekte haklı olabilirler mi?
Dünyada Yahudiler'in toplam nüfusu sadece; 20 milyon. (5 milyonu İsrail, 5 milyonu Amerika, 10 milyonu ise diğer ülkelerde dağınık bir şekilde...)
Dünyada Müslümanlar'ın toplam nüfusu ise; 1,5 milyar.
En büyük ekonomik güce sebep olan petrolün büyük bir kısmı, İslam ülkelerinden çıkıyor. Fakat 3,5 milyon Yahudi, Müslümanlar'ı katlederken 1,5 milyar Müslüman seyrediyor! Sonra soruyor: "Allah (cc)Müslümanlar'a niye yardım etmiyor?"
Bu durumda Allah'ı suçlamaktan utanıp, kendimizi suçlamamız daha doğru olmaz mı?
Belki de,sorulması gereken asıl soru; "Neden dünyada 1,5 milyar Müslüman varken, birçok yerde milyonlarca insan vahşice öldürülüyor?!" değil midir?