Güzel ahlak hataları eritir. Suyun buzu erittiği gibi. Fena ahlak ta ameli bozar. Sirkenin balı bozduğu gibi

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Topics - snrj

21
Görüntülü / tesbihat
14 Mar 2016 18:37
23
Lalegül Tv Canlı yayın
31
Gayri müslime eziyet bile haram iken müslüman kürt kardeşimize nasıl eziyet edilir
https://www.youtube.com/watch?v=ef0BatQjDkU
32
Suriyeli alimler ziyaretime geldi vehhabilerden cocuklarını kurtarmak için medrese acmak istediler
https://www.youtube.com/watch?v=ytLByPiDfUg
35
İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, "Mescid-i Aksa'daki mevcut durumu sürdürmeye kararlıyız, ancak Yahudilerin burayı ziyaret etmesine engel olmak isteyenlere izin vermeyeceğiz" dedi.

İsrail askerlerinin geçtiğimiz üç gün boyunca Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarının ardından Kudüs'teki durumu değerlendirmek için bir "güvenlik toplantısı" gerçekleştiren Netanyahu, toplantı öncesi yaptığı yazılı açıklamada, "Sivillere ve polise taş, havai fişek ve molotofkokteyli atanlarla mücadele etmek için gerekli tüm adımları atacağız" ifadesini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde Batı Kudüs'te araç kullanırken "taşlı saldırıya" uğradığı iddia edilen ve aracın kontrolünü kaybederek yaptığı kazada hayatını kaybeden bir Yahudiyi hatırlatan Netanyahu, şunları kaydetti:

"Tatillerin arifesinde (Yahudilerin yılbaşı olarak kabul edilen Roş Aşana tatili) bir kez daha kanıtlandı ki taş atmak ölüme sebebiyet verebilir. Bu eylemler çok sert ve önleyici cezalarla karşılık bulacaktır. Bu konuda sistematik bir değişikliğe giderek caydırıcılık ve önleyicilik noktasında yeni standartlar oluşturacağız."

Bazı konularda daha ileri adımlar atılmasına karar verildiğini belirten Netanyahu, bunların ne olduğunu ise açıklamadı.

Mescid-i Aksa'daki mevcut durumu sürdürmeye devam edeceklerini vurgulayan Netanyahu, "Yahudilerin Aksa'yı ziyaret etmesine engel olmak isteyenlere ise izin vermeyeceklerini" kaydetti.

Netanyahu ayrıca, bugün atılması kararlaştırılan adımların ilerletilmesi için önümüzdeki hafta bir güvenlik toplantısı daha düzenlenmesi talimatı verdi.

Netanyahu'nun başkanlığındaki toplantıya İsrail Savunma Bakanı Moşe Yalon, Kamu Güvenliği Bakanı Gilad Erdan, Adalet Bakanı Ayalet Şaket, Kudüs İşleri Bakanı Zeev Elkin, Ulaştırma Bakanı İsrail Katz, Kudüs Belediye Başkanı Nir Barakat, Başsavcı Yehuda Weinstein ve güvenlikle ilgili diğer yetkililerin de katıldığı bildirildi.

İsrail askerleri Mescid-i Aksa'ya postallarıyla girdi

İsrail askerleri geçtiğimiz üç gün boyunca öğleye kadar Müslümanların Mescid-i Aksa'ya girmesini yasaklamış, camiye postallarıyla girerek cemaate saldırıda bulunmuştu.

Saldırıyı protesto eden avlunun kapısındaki Filistinlilere de saldıran İsrail askerleri çok sayıda Filistinliyi yaralamış ve gözaltına almıştı. Askerlerin saldırılarında caminin kapı, pencere ve halıları zarar görmüştü.

Mescid-i Aksa Vakfı yetkililerinden alınan bilgiye göre, Müslümanların Mescid-i Aksa'ya girişinin yasaklandığı saatlerde çok sayıda Yahudi yerleşimci ise polis korumasında içeri alınmıştı.

İsrail, Mescid-i Aksa'nın kapısını ve avlusunu tutarak ihlallere engel olmaya çalışan gönüllü Filistinlileri yasa dışı ilan etmişti. İsrail'in son ihlalleri, gönüllü Filistinlilerin "yasa dışı oluşum" ilan edilmesinin ardından meydana geldi.

İsrail askerleri, 2014 Kasım ayında da Mescid-i Aksa'yı basarak gaz bombaları ve plastik mermilerle Filistinlilere saldırmıştı. 1967'den bu yana ilk defa Mescid-i Aksa'nın içine girerek ibadethaneyi tahrip eden İsrail askerleri mescidin halılarını çiğnemişti.

AA

yorum: arkadaş bu yahudiler iyice azıttı yaw neyse dilimi bozmayayım akşam akşam
MENU ×