Güzel ahlak hataları eritir. Suyun buzu erittiği gibi. Fena ahlak ta ameli bozar. Sirkenin balı bozduğu gibi

Batı 'maskesini düşürdü': Fıtrat Belgeseli

Başlatan Hizmetci, 26 Ekm 2017 13:25

« önceki - sonraki »
avatar_Hizmetci
*****

  1. 613

  2. 581

  3. 138
El Muhacirun'un son yayınladığı video ise Batı'daki yaşam tarzını ele alan bir belgesel niteliğinde. Belgesel birkaç farklı dil desteğiyle yayınlanmış, bu diller arasında Türkçe de bulunuyor. Videoda konuşan kişi kendisini Abdusselam el Muhacir olarak tanıtan ve İslam'ı seçmeden önce isminin Andreas Müller olduğunu belirten eski bir Alman vatandaşı. Suriye'ye giderek Esed rejimine karşı savaşa katılan Abdusselam el Muhacir, belgeselde Batı'nın "ifsad olmuş" olarak nitelediği birçok yanını ele alıyor.

Video çalışması cihat yanlılarının Batı'ya bakışını ortaya koyduğu gibi, Batı toplumunun günümüzdeki halini içeriden bir tanıklıkla anlatır nitelikte. Videonun sonunda Avrupa'ya giden Suriyeli mültecilere "bizim kaçtığımız ülkelere gitmeyin, tehidt bombardımanlar değil yozlaşmış bir toplumdur" deniliyor ve Suriye'ye giderek direnme ve "İslam ve Şam halkından olma şerefini tercih etmeleri" çağrısı yapılıyor.


Kaynak: Mepa News


Allah hizmet etmek istiyen yüreklerin hizmetini kolaylaştırsın.(Amin)
5:24 - Kavmi Musa'ya: "Ey Musa! Onlar orada olduğu sürece biz oraya asla girmeyiz. Sen ve Rabb'in gidin savaşın. Biz burada oturacağız" dediler.

MENU ×